Wolę pójść na Wolę. Tajemnice wolskich ulic.

To dobrze znany mieszkankom i mieszkańcom Dzielnicy Wola m.st. Warszawy projekt Fundacji Hereditas, tworzący warunki do włączania społeczeństwa lokalnego w życie kulturalne miasta. Tegoroczna (2022 r.), dziewiąta edycja projektu odsłoni przed uczestniczkami i uczestnikami wolskich spacerów tajniki wolskich ulic. Podczas planowanych dwudziestu spacerów przemierzymy te znane i duże arterie Dzielnicy; zawitamy także do mniejszych i z pozoru mniej zasobnych w elementy kulturowego dziedzictwa uliczek. Wspólnie odkryjemy ich bogatą historię, tradycję i zwyczaje. Sprawdzimy, gdzie klasyka łączy się z nowoczesnością, historia z teraźniejszością a służba publiczna z wielkim biznesem.

Studeo et Conservo XVI edycja - dla starszych dzieci i młodzieży

Trwa kolejna, już XVI, edycja projektu STUDEO ET CONSERVO (wrzesień 2021 – sierpień 2022) – dla starszych dzieci i młodzieży. To jeden z ulubionych projektów zarówno naszych odbiorców, jak i nas samych – organizatorów! To zarazem jeden z najstarszych naszych projektów, jego pierwsza edycja została przeprowadzona w 2007 r. Zapraszamy do udziału. Zabytki czekają!

Koneserzy architektury. Poznajemy dziedzictwo Warszawy, by kształtować jej przyszłość!

Po przerwie – na Waszą prośbę! – uruchomiliśmy kolejną edycję projektu KONESERZY ARCHITEKTURY. Projekt skierowany jest do starszych dzieci i młodzież z terenu Warszawy, zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy w zakresie zagadnień zw. z historią architektury Warszawy, stylami w architekturze, detalem architektonicznym etc. Zapraszamy!