Naoczni świadkowie historii - wolskie wspomnienia z czasów II wojny światowej.

Na co dzień chodzą ulicami naszego miasta, mieszkają w nim, żyją jak my wszyscy, tyle że od większości z nas – znacznie dłużej. Tylko z rzadka, przy okazji takich dat – jak 80 rocznica wybuchy drugiej wojny światowej, przypominamy sobie o tym, że to właśnie dzięki Nim żyje to miasto – że to Oni jako pierwsi zaczęli podnosić je z gruzów, w jakie zmieniło się podczas długich lat wojny.

mokotowski_przewodnik_literacki_02

"Mokotowski przewodnik literacki"

Nowa książka Pawła Dunin-Wąsowicza z serii przewodników literackich po dzielnicach Warszawy. To książka oparta na jedynym w swoim rodzaju pomyśle merytorycznym, artystycznym i edytorskim.

Drewniane Mazowsze

Drewniane dziedzictwo Mazowsza ? społeczne wytyczanie szlaków turystycznych

W ramach projektu utworzono 30 rowerowych i 10 samochodowych tras turystycznych, obejmujących zabytki drewnianej architektury Mazowsza.

Krzyże i kapliczki Mazowsza ? wolontariat dla tradycji

Krzyże i kapliczki Mazowsza ? wolontariat dla tradycji

Celem projektu była inwentaryzacja małej architektury sakralnej Warszawy i Mazowsza. W ramach przeprowadzonych działań utworzona została baza krzyży i kapliczek Mazowsza. Powstała interaktywna mapa zainwentaryzowanych obiektów oraz tradycyjna publikacja.

praskie_perly_historii

Praskie perły historii

W ramach XI edycji Programu Patriotyzm Jutra, Fundacja Hereditas we współpracy z Muzeum Historii Polski opracowała i wydała dźwiękowy przewodnik pn: ?Praskie perły historii?, prowadzący po praskich miejscach pamięci, obiektach, ulicach i placach.

IMG_1360_a_kkm

STUDEO ET CONSERVO 2019
(XII edycja ? kontynuacja projektu z l. 2007-2018)

Projekt z zakresu edukacji kulturalnej z elementami historii sztuki i konserwacji zabytków. W ramach projektu powstało wirtualne Lapidarium Detali Architektonicznych oraz program konserwatorski dla kamienicy przy Sprzecznej 8.