Paweł Dunin-Wąsowicz ? warszawiak, dziennikarz, publicysta, krytyk literacki, varsavianista, redaktor naczelny miesięcznika ?Lampa”, założyciel wydawnictwa Lampa i Iskra Boża, autor kilkunastu książek. Pasjonat tworzący wysokiej jakości dzieła literackie czy artystyczne (śpiewa i gra na gitarze w zespole Meble). Twórczo łączy odwołania do kanonu literatury z odniesieniami do książek niszowych, pisarzy zapomnianych lub współczesnych o jeszcze niewyrobionej marce. W 2017 r. ukazało się I i II wydanie Żoliborskiego przewodnika literackiego Pawła Dunin-Wąsowicza – na łamach którego autor wskazał ok. 300 źródeł literackich odwołujących się do rozlicznych miejsc na Żoliborzu. W 2018 r. Fundacja Hereditas przy udziale środków Miasta Stołecznego Warszawy wydała Praski przewodnik literacki Pawła Dunin-Wąsowicza, a w 2019 r. – także przy dofinansowaniu Miasta Stołecznego Warszawy – Mokotowski przewodnik literacki Pawła Dunin-Wąsowicza. Na zdjęciu – terenowa premiera Mokotowskiego przewodnika literackiego – Paweł Dunin-Wąsowicz oprowadzał (wraz z Piotrem Pazińskim) po Mokotowie literackim.