Dr inż. Sławomir Safarzyński – rzeczoznawca ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie opieki nad zabytkami w dziedzinie rzemiosło artystyczne i sztuka użytkowa, rzeczoznawca Stowarzyszenia Inżynierów Mechaników, rzeczoznawca Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków w dziedzinie konserwacji dzieł sztuki i zabytków. Prowadzi firmę Galvano Aurum specjalizującą się w elektrochemii metali szlachetnych. Prowadzi badania naukowe z zakresu technologii chemicznych we współpracy z Wydziałem Chemicznym Politechniki Warszawskiej, Instytutem Mechaniki Precyzyjnej, Instytutem Zabytkoznawstwa w Toruniu. Wykładał na podyplomowym Studium Konserwacji Zabytków Metalowych – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dla Fundacji Hereditas prowadził warsztaty w ramach projektów AEDIFICO ET CONSERVO (szkolenia dla nauczycieli) oraz STUDEO ET CONSERVO (warsztaty z konserwacji metalu). Jest współautorem (z Władysławem Wekerem) wydanej przez Fundację Hereditas książki “Wprowadzenie do sztuki konserwacji metalu” (Warszawa 2010)