1939 r. – Mareschowa Elżbieta [27]

Lokalizacja:  GPS: …, kwatera: A-10, rząd: 6, miejsce: 23/24.

Najstarszy pochowek:  23-IV-1939 r., Mareschowa Elżbieta.

Materiał_wykonania:  granit.

Stan obecny:  Elementy składowe grobu zachowane w dobrym stanie (nie pokruszone, nie porysowane). Pionowe płyty stoją prosto, napisy wyraźne. Poziome obramowanie wewnętrznego kwietnika poprzesuwane – miedzy blokami są szczeliny, a same bloki nie trzymają poziomu. Kwietnik zarośnięty wysoką trawą, Samosiejek i chwastów brak. Grób rzadko odwiedzany, ale nie opuszczony

Uwagi: W grobie są pochowane tylko dwie kobiety. Obie mają niemieckie nazwiska, które są zapisane z końcówką „-owa” wskazującą na zamążpójście, jak to było dawniej w zwyczaju. Na oficjalnej stronie miejskiej: [http://mapa.um.warszawa.pl/], w zakładce cmentarze, oba nazwiska zostały zapisane w formie współczesnej, czyli bez końcówki „-owa’, co uniemożliwia ich znalezienie w wyszukiwarce (w przypadku innych pochówków końcówka „-owa” jest używana – to duża niekonsekwencja).

Poza tym w obu nazwiskach popełniono literówki, co już zupełnie wyklucza odnalezienie ich poprzez wyszukiwarkę. Na grobie jest: Mareschowa, a w spisie Meresch (przez „e”). W przypadku drugiej z pań dodano zbędną literę „t”. Na grobie jest „Eichenwaldowa”, a na stronie www, jest: „Eichentwald”.

Fotografie Ogólne

Sygnatura

Wymiary i Detale