Opowieść o żołnierzach AK Grupy Kampinos

Grupy Kampinos

Data: 11 października 2016; godz. 16.30

Miejsce: Urząd Gminy Stare Babice, ul. Rynek 21; Stare Babice

Grupa Kampinos, była największym zgrupowaniem partyzanckim działającym na Mazowszu, Dwa razy słała pomoc do Powstania Warszawskiego, a na terenie Puszczy Kampinoskiej stoczyła kilkadziesiąt zwycięskich bitew z hitlerowskim okupantem. Grupa Kampinos to przede wszystkim historia zwykłych ludzi, uwikłanych w dramatyczne losy wojny; bohaterów, którzy oddali swe życie za wolną Polskę…

Na tę wyjątkową opowieść o losach żołnierzy Armii Krajowej Grupy Kampinos zapraszamy już we wtorek,  11 października. Spotykamy się tradycyjnie w nowym budynku Urzędu Gminy Stare Babice (ul. Rynek 21), o godz. 16.30.

Udział w projekcie „Od Siemowita II do księdza Jana Twardowskiego! Starobabickie opowieści historyczne” jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych, dzięki współfinansowaniu zadania ze środków Gminy Stare Babice.