Słynni mężczyźni Gminy Stare Babice

związani z terenem

obecnej Gminy Stare Babice

Data: 14 czerwca 2016 godz. 16.30

Miejsce: Miejsce: Urząd Gminy Stare Babice; ul. Rynek 21 (nowy budynek urzędu)

Babice zostały wymienione po raz pierwszy w 1313 roku w dokumencie Siemowita II, księcia mazowieckiego. Dalsze dzieje Babic znajdujemy w dokumentach z drugiej połowy XIV wieku. Występuje w nich Marcin Babka z Babic, sędzia ciechanowski i wojewoda czerski. Już w XVI wieku właścicielem Babic był Wojciech Radzimiński herbu Brodzic.

Podczas trzeciej z cyklu starobabickich opowieści, przedstawimy Państwu przekrój przez męskie grono zasłużonych dla dzisiejszej Gminy osobistości. Powiemy m.in. o postaciach historycznych, żyjących tu i działających na przestrzeni wieków, jak i współczesnych osobistościach, kształtujących wizerunek i aktualną pozycję Gminy.

Udział w prelekcji jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych”. Serdecznie zapraszamy!

Projekt „Od Siemowita II do księdza Jana Twarowskiego! Starobabickie opowieści historyczne” jest współfinansowany ze środków Gminy Stare Babice.