W Warszawie, Lipkowie i świecie...

W Warszawie, Lipkowie i świecie,

czyli opowieść o Henryku Sienkiewiczu,

patronie roku 2016

Data: 10 maja 2016; godz. 16.30

Miejsce: Urząd Gminy Stare Babice, ul. Rynek 21; Stare Babice

Kolejna podróż do podwarszawskiej Gminy Stare Babice. Podczas interaktywnej prelekcji bliżej poznamy postać wielkiego polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza, patrona obecnego, 2016 r. i jego związków z gminą. Dowiemy się, co łączyło pisarza z Lipkowem, co symbolizują skrzyżowane szable w herbie gminy; uważnej przyjrzymy się scenie pojedynku pana Wołodyjowskiego z Bohunem sienkiewiczowskiej Trylogii i wiele innych.

Zapraszamy już 10 maja 2016 r. (wtorek) na godzinę 16.30 do Urzędu Gminy Stare Babice; ul. Rynek 21 (nowy budynek urzędu).

Udział w prelekcji jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Zapraszamy serdecznie!

Projekt: „Od Siemowita II do księdza Jana Twardowskiego! Starobabickie opowieści historyczne” jest współfinansowany ze środków Gminy Stare Babice.