fundacja hereditas Spotkania z Zabytkami Spotkania z Zabytkami
Zarząd | Sprawozdania | Statut 
fundacja hereditas

ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Europejskie Dni Dziedzictwa
We wrześniu 2009 roku, po raz kolejny w Polsce organizowane są obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, które należą do najważniejszych wydarzeń przyczyniających się do promocji kultury, sztuki, tradycji - dziedzictwa krajów i regionów jako wspólnych wartości kontynentu. Fundacja Hereditas w ramach tegorocznych obchodów EDD zaprasza w dniu 19 września na prelekcję popularnonaukową Huberta Kossowskiego dot. historii warszawskiej Pragi w czasie II wojny światowej oraz okresu tuz po wojnie (działalność NKWD i UB na Pradze). Prelekcja odbywa się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.
--czytaj wicej--


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko

OBECNOŚĆ - SPOTKANIE - DIALOG
O wielokulturowości prawobrzeżnej Warszawy dawniej i współcześnie

Zobacz: Materiały konferencyjne

--czytaj więcej--Zapraszamy do lektury najnowszego wydania książki Michała Gradowskiego "Znaki na srebrze" - Znaki miejskie i państwowe używane na terenie Polski w obecnych jej granicach. Jak podkreśla Autor:
"Niebawem minie następne dziesięciolecie - czas więc dopisać nowe ustalenia i skorygować część starych błędów, a nade wszystko nanieść erratę na ostatnie wydanie, które wydrukowano bez korekty. Już dawno odszedłem na emeryturę, tak więc następne poprawki i uzupełnienia do tej pracy będziecie robili już Wy. Życzę Wam powodzenia i wytrwałości. Michał Gradowski, jesień 2009"


Odkrywanie warszawskiej Pragi. Projekt edukacyjny dla kadr kultury i edukacji.
Zapraszamy kadry kultury i edukacji - nauczycieli, instruktorów, animatorów kultury, bibliotekarzy, przewodników oraz inne osoby związane z edukacją kulturalną do udziału w nowym projekcie edukacyjnym.

--czytaj wicej--


"Warszawskie dziedzictwo postindustrialne. Warsztaty - wykłady - prezentacje. Festiwal 2009".
Fundacja Hereditas otwiera II edycję projektu "Warszawskie dziedzictwo postindustrialne. Warsztaty - wykłady - prezentacje. Festiwal 2009". Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o festiwalu.

--czytaj wicej--


1234567891011121314151617181920[21] 2223242526272829303132