fundacja hereditas Spotkania z Zabytkami Spotkania z Zabytkami
Zarząd | Sprawozdania | Statut 
fundacja hereditas

ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Zapraszamy serdecznie do udziału w otwartym wykładzie poświęconym architekturze realizmu socjalistycznego w Warszawie, który poprowadzi Jarosław Zieliński, historyk Warszawy, autor m.in. wielotomowego "Atlasu dawnej architektury ulic i placów Warszawy", książek wydanych przez Fundację Hereditas: "Realizm socjalistyczny w Warszawie" i "Neony. Ulotny ornament warszawskiej nocy".


Traktorzystka Iza Marcinkowska na budowie MDM, wg "Stolica" 1952, fot. L. Jabrzemski
UWAGA! Obowiązują zapisy pod nr tel. 22 353 83 30
lub e-mail: elzbieta.stefaniak@fundacja-hereditas.pl

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!
Termin: 14.04.2011 godz. 18:00
Miejsce: ul. Marszałkowska 4 lok.4, Warszawa

Wykład odbywa się w ramach projektu "Na prawym brzegu. Podwyższanie kwalifikacji zawodowych pracujących Prażan." (POKL 8.1.1), finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.Realizm socjalistyczny w Warszawie. Urbanistyka i architektura.

Fundacja Hereditas
ma przyjemność zaprosić na promocję książki

Jarosława Zielińskiego
pt. Realizm socjalistyczny w Warszawie. Urbanistyka i architektura

w dniu 16 grudnia 2009 r., o godz. 17.30
w nowej siedzibie Fundacji Hereditas, przy ul. Marszałkowskiej 4 lok. 4, w Warszawie

O architektonicznym dziedzictwie doby realizmu socjalistycznego gawędzić będą Jarosław Zieliński i Jerzy S. Majewski. Rozmowę poprowadzi Krzysztof Jaszczyński z miesięcznika "Stolica".

Publikacja została wydana dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.07.02.2011r. - Wyniki rekrutacji na kurs na przewodnika miejskiego

Fundacja Hereditas podaje do wiadomości wyniki rekrutacji osób, które zgłosiły chęć uczestniczenia w kursie na przewodnika miejskiego, który organizowany jest w ramach projektu "Na prawym brzegu. Podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracujących Prażan". Projekt finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL 8.1.1). Komisja rekrutacyjna obradująca 4 lutego 2011, pod przewodnictwem kierownika projektu Agnieszki H. Rudkowskiej, zdecydowała o przyjęciu 40 osób oraz o utworzeniu listy rezerwowej, z której rekrutowani będą kolejno uczestnicy w momencie rezygnacji osoby wcześniej zakwalifikowanej.Fundacja Hereditas nowym wydawcą "Spotkań z Zabytkami"
Z wielką przyjemnością i satysfakcją informujemy, że Fundacja Hereditas została nowym wydawcą tytułu "Spotkania z Zabytkami". Ta sytuacja stawia przed nami ważne i odpowiedzialne zadanie kontynuowania ponad 30-letniej tradycji wydawnictwa.

Zapraszamy do prenumeraty Spotkań z Zabytkami na rok 2010

--czytaj więcej--"Katalog warszawskiego dziedzictwa postindustrialnego"

"Katalog warszawskiego dziedzictwa postindustrialnego" jest publikacją, która ukazuje warszawskie zabytki poprzemysłowe (w sumie 98 obiektów) zlokalizowane na terenie Mokotowa, Śródmieścia, Woli, Pragi Północ i Pragi Południe. Książka uwzględnia obiekty wzniesione do II wojny światowej. Obiekty tego rodzaju niemal całkowicie pomijano w dotychczasowych opracowaniach, stanowiących próby katalogowej prezentacji zabytkowej substancji stolicy. Nie wszyscy mają też świadomość wartości (architektonicznej, konstrukcyjnej) obiektów powstałych w omawianym okresie.1234567891011121314151617[18] 1920212223242526272829303132