Historia Woli słowem zapisana, cykl prelekcji o osobistościach i rodzinach wolskich

We wrześniu 2015 roku Fundacja Hereditas rozpoczęła realizację projektu "Historia Woli słowem zapisana. Cykl prelekcji o osobistościach i rodzinach wolskich". Projekt realizowany jest przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej  - Ośrodka Wsparcia dla seniorów Dzielnicy Wola oraz Wypożyczalnią dla Dorosłych i Młodzieżt nr 80. Naczelnym  celem projektu  jest poszerzenie oferty kulturalnej dla Dzielnicy Wola poprzez przeprowadzenie prezentacji dotyczących osób i rodzin związanych   z Wolą.

Przewidziane działania obejmą cykl 4 prelekcji dotyczących: rodziny Szlenkierów, rodziny Ulrychów, Ireny Sendlerowej, Edwarda Szymańskiego. Ponadto zaplanowany jest spacer z elementami gry miejskiej na terenie Urlychowa. Szczegóły znajdziecie Państwo poniżej.

Projekt jest współfinansowany przez m. st. Warszawa, Dzielnicę Wola.

Udział w projekcie ma charakter otwarty i bezpłatny.