Studeo et Conservo VI edycja (2013)

W ramach projektu "Studeo et Conservo VI edycja (2013)" powstał portal www.zabytek.co - zapraszamy!

Sekrety warszawskich zabytków…?
Nieznane fakty z rewitalizacji Pragi…?
Tajniki pracowni konserwatorskich…?

Teraz masz szansę poznać je w ramach niezwykłego – jedynego takiego projektu:

Studeo et Conservo VI (2013)

W programie m.in.:

- warsztaty w pracowniach konserwacji zabytków (drewna, sztukaterii, malarstwa)

- wizyty studyjne na terenie prowadzonych lub niedawno zakończonych prac konserwatorskich

- całodniowe objazdy (eksploracje) terenowe: dwory i pałace Mazowsza oraz szlak piaskowców i marmurów Szydłowiec-Chęciny

Aby poznać szczegóły programu, wybierz swoją kategorię wiekową:

13-18 lat powyżej 18 lat

Warsztaty poprowadzą uznani konserwatorzy warszawskich zabytków i historycy sztuki. Dotknij przeszłości...

Udział bezpłatny - zapraszamy! Liczba miejsc ograniczona!

Wyniki wiosenno-letniej edycji konkursu!!!

W dn. 31 sierpnia 2013 r. komisja w składzie: 2 historyków sztuki i przedstawiciel Fundacji Hereditas przyznała nagrody:

Nagroda Główna dla pracy Adrianny Paluch (opracowanie dot. Fabryki Trzciny)

Wyróżnienia: Bartosz Sztabiński (opracowanie dot. d. fabryki Polleny-Urody), Monika Bodalska (opracowanie dot. d. fabryki Polleny-Urody), Sebastian Kęsik (opracowanie dot. d. Instytutu Weterynarii).

Wyróżnienie dodatkowe dla Kacpra Plewy - jest to jedyna praca, w której autor pokusił się o zaprezentowanie własnych pomysłów na zagospodarowanie zdegradowanego obiektu, d. fabryki Polleny-Urody.

Zapraszamy do udziału w jesienno-zimowej edycji konkursu, zasady konkursu w zakładce: KONKURS DLA MŁODZIEŻY. Czekają nagrody!

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Stołecznego Warszawy.

Partnerzy projektu:

Patronat medialny: