"Koneserzy architektury. Style - pojęcia - dzieła"

Warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży z terenu Warszawy
III EDYCJA pn. "Szlakiem architektury sakralnej Warszawy"

kwiecień - maj 2010

Licealisto, gimnazjalisto!

Zapraszamy do udziału w wykładach i wędrówkach z architektury. To już III edycja poświęcona wykładom z tematyki architektury i urbanistyki. Tym razem postanowiliśmy przedstawić dziedzictwo sakralne Warszawy.

W III edycji "Koneserów architektury" zaprosimy Was do przejścia szlakami warszawskich świątyń. Będziecie mieli okazję bliżej poznać architekturę sakralną (nie tylko obiektów katolickich!), teoretycznie jak i wizualnie podczas wędrówek w terenie. Na zakończenie zapraszamy Was do nadwiślańskiego Kazimierza, gdzie będziecie mieli okazję przejść szlakiem spichlerzy oraz zawitać do tamtejszego Instytutu Sztuk Pięknych.
Wystarczy tylko, że zgłosicie swój udział poprzez formularz zgłoszeniowy.

Najbardziej aktywni uczestnicy uzyskają tytuł Młodego Opiekuna Dziedzictwa Kulturowego, co wiąże się z bezpłatnymi wstępami do Muzeum Warszawskiej Pragi.

Dokładne terminy zajęć zostaną podane wkrótce.

Udział w projekcie jest otwarty i bezpłatny. Liczba miejsce ograniczona!

Projekt powstaje przy współpracy finansowej
Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy

Patroni medialni