"Aedifico et conservo""Na prawym brzegu. Podwyższanie kwalifikacji zawodowych pracujących Prażan""Praga wielu kultur - moje korzenie, mój świat". Wykłady i warsztaty dla dzieci i młodzieży z warszawskiej Pragi. III edycja projektu "Dziedzictwo postindustrialne i jego kulturotwórcza rola. II edycja""Nasza Praga - moją pasją""Mecenasi sztuki, czyli jak finansować projekty kulturalne. Projekt edukacyjny dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych" II edycja (kontynuacja projektu z roku 2008/2009)Warszawskie dziedzictwo postindustrialne. Warsztaty - wystawy - prezentacje. Festiwal 2010. (III edycja)Praga... jest na prawym brzegu. Odważ się ją poznać!Koneserzy architektury. Style -pojęcia - dzieła. Architektura mieszkaniowa (kamienice, wille,rezydencje)"Koneserzy architektury. Style - pojęcia - dzieła"Grunwald 1410-2010OBECNOŚĆ - SPOTKANIE - DIALOG O wielokulturowości prawobrzeżnej Warszawy dawniej i współcześnieStudeo et conservo 2010Studeo et conservo 2010 - edycja dla dorosłych"Neony. Ulotny ornament warszawskiej nocy"
Studeo et conservo 2010

Zapraszamy dzieci i młodzież z terenu Warszawy do udziału w
IV edycji warsztatów z szeroko pojętej ochrony i konserwacji zabytków.

W związku z dużym zainteresowaniem realizacją projektu w latach 2007, 2008 i 2009, w roku bieżącym przygotowaliśmy dla Was dwie edycje warsztatów: wiosenno-letnią i jesienno-zimową. A w ramach zajęć - jeszcze więcej atrakcji, zajęcia w nowych pracowniach, wizyty na terenach najciekawszych prac konserwatorskich w Warszawie. Wkrótce szczegółowy program zajęć (patrz obok). Zaprosimy Was na objazd naukowo-badawczy - szlakiem dworów i pałaców Mazowsza. W naszym Konkursie możesz zdobyć atrakcyjne nagrody oraz...

tytuł Młodego Opiekuna Dziedzictwa Kultury!

Już dziś zgłoś swój udział - liczba miejsc ograniczona!

Pierwsze zajęcia już w maju!

• Chcesz wiedzieć, co to jest konserwacja zabytków i jak się ją prawidłowo wykonuje?
  • Na czym polega ochrona zabytków?
  • Co to jest rewitalizacja?

Na te i szereg innych pytań odpowiedzą podczas naszych zajęć specjaliści - historycy sztuki, konserwatorzy, muzealnicy.

UWAGA! W roku 2010 otworzyliśmy edycję Studeo et conservo dla dorosłych!

W programie warsztaty w pracowniach konserwacji zabytków, laboratoria (w tym kurs konserwacji metalu), wykłady, eksploracje terenowe, warsztaty kaligrafii, objazd badawczy szlakiem dziedzictwa poprzemysłowego Łodzi. Wykłady i warsztaty prowadzone będą przez współpracujących z Fundacją Hereditas historyków sztuki, konserwatorów, architektów, muzealników. Wszystkie zajęcia prowadzone będą przy bezpośrednim kontakcie z obiektami zabytkowymi. Wkrótce szczegółowy program warsztatów. Formularz zgłoszeniowy w załączeniu (prosimy o zaznaczenie: edycja dla dorosłych).

Projekt powstaje przy współpracy finansowej
Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz
Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy