Studeo et conservo 2009

Zapraszamy dzieci i młodzież z terenu Warszawy do udziału w
III edycji warsztatów z szeroko pojętej ochrony i konserwacji zabytków.

W związku z dużym zainteresowaniem realizacją projektu w latach 2007 i 2008, w roku bieżącym przygotowaliśmy dla Was dwie edycje warsztatów: wiosenno-letnią i jesienno-zimową. A w ramach zajęć - jeszcze więcej atrakcji, zajęcia w nowych pracowniach, wizyty na terenach najciekawszych prac konserwatorskich w Warszawie. Wkrótce szczegółowy program zajęć (patrz Harmonogram edycji wiosenno-letniej). Zaprosimy Was na objazd naukowo-badawczy - szlakiem dworów i pałaców Mazowsza. W naszym Konkursie możesz zdobyć atrakcyjne nagrody oraz...

tytuł Młodego Opiekuna Dziedzictwa Kultury!
Już dziś zgłoś swój udział - liczba miejsc ograniczona!

Pierwsze zajęcia już w maju!

• Chcesz wiedzieć, co to jest konserwacja zabytków i jak się ją prawidłowo wykonuje?
  • Na czym polega ochrona zabytków?
  • Co to jest rewitalizacja?

Na te i szereg innych pytań odpowiedzą podczas naszych zajęć specjaliści - historycy sztuki, konserwatorzy, muzealnicy.

Projekt powstaje przy współpracy finansowej
Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy

Patroni medialni