"Praga wielu kultur. Moje korzenie, mój świat 2009" II edycja

"Praga wielu kultur - moje korzenie, mój świat 2009" II edycja
wykłady, warsztaty, konkursy, projekty multimedialne dla dzieci i młodzieży z warszawskiej Pragi

maj - grudzień 2009

Zapraszamy dzieci młodzież z warszawskiej Pragi do udziału w nowym
interdyscyplinarnym projekcie edukacyjnym

W ramach projektu zabierzemy Was na wędrówki poznawcze szlakiem historii i zabytków Pragi. Każdej wędrówce towarzyszyć będzie warsztat terenowy (inwentaryzacje zabytków, warsztaty fotograficzne, plenery artystyczne, wywiady z mieszkańcami Pragi, odkrywanie dawnej codzienności Pragi - napisy reklamowe na budynkach, odboje bramne itp.). Wykłady i warsztaty mają za zadanie przygotować Was do konkursu z nagrodami (patrz: Konkurs).

Zapraszamy do udziału!

Pierwsze zajęcia projektu "Praga wielu kultur" odbędą się w maju.

Harmonogram wędrówek

Harmonogram warsztatów

Konkurs kategorie

• prezentacja multimedialna "Praskie wspomnienia / Z albumu pradziadka" (z zapisem wspomnień zasłyszanych od dziadków, pradziadków, starszych mieszkańców mojej kamienicy itp.; w prezentacji mogą znaleźć się rodzinne fotografie, zdjęcia pamiątek itp. (uwaga - najlepsza praca zostanie wydana na DVD!);

• opracowanie trasy turystycznej "Praga na sobotnie popołudnie" - prosimy o prace w wersji elektronicznej, multimedialnej (uwaga - najlepsza praca zostanie wydana na DVD!)

Projekt jest realizowany przy zaangażowaniu środków finansowych
Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy