"Koneserzy architektury. Style - pojęcia - dzieła"

Warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży z terenu Warszawy
II EDYCJA pn. "Jam jest Dwór Polski"
październik - listopad 2009

Interesujesz się historią sztuki? Potrafisz odróżnić style architektoniczne? Chciałbyś/ chciałabyś dowiedzieć się jak wygląda praca konserwatora zabytków? Na te i wiele innych pytań związanych z architekturą, postaramy się odpowiedzieć na wykładach i warsztatach terenowych. To już II edycja, na której przewidujemy rozszerzenie tematyki związanej z architekturą rezydencjonalną (dwory i pałace).

Planujemy prawdziwe warsztaty konserwatorskie na terenie eklektycznego Dworu w Sarnach w gminie Ułęż (powiat Rycki). powstałego w I poł. XIX w.

Wystarczy tyko wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie. Udział w projekcie jest całkowicie nieodpłatny!

Zapraszamy serdecznie młodzież z terenu Warszawy ! Liczba miejsc ograniczona.

KONKURS

Zapraszamy do udziału w konkursie na opracowanie przewodnika po dworach i pałacach Mazowsza ?Jam jest dwór Polski?. Najlepsza praca zostanie wydana w formie DVD w nakładzie 500 egz.

Projekt jest realizowany przy zaangażowaniu środków finansowych
Miasta Stołecznego Warszawy