"Dziedzictwo wokół nas. Odkryj swój region - poznaj - pamiętaj!"

Jeśli interesujesz się kulturą, historią, zabytkami Twojego regionu (powiat Mińsk Mazowiecki) zapraszamy Cię do udziału w naszym projekcie

"Dziedzictwo wokół nas. Odkryj swój region - poznaj - pamiętaj!" edukacyjny projekt dla dzieci i młodzieży z powiatu mińskiego

Zobacz: "Przewodnik po Mazowszu"

W trakcie wykładów, warsztatów, prezentacji, a przede wszystkim wędrówek i terenowego objazdu po Twojej okolicy (z przewodnikiem), poznasz najciekawsze zabytki (pałace, dwory, kościoły, kapliczki itp.), miejsca związane z wybitnymi osobistościami regionu, odkryjesz wielokulturowość Mazowsza.

Naszymi przewodnikami będą historycy oraz historycy sztuki, który zwrócą uwagę na wyjątkowy charakter kultury Mazowsza na tle historii i sztuki kraju.

Zaczynamy już we wrześniu 2008 r. (pod koniec wakacji pytaj o szczegółowy program zajęć!).

Projekt powstaje przy współpracy finansowej
Samorządu Województwa Mazowieckiego

Polska Izba Artystów Konserwatorów Dzieł Sztuki