Ale historia! Czyli aktywnie poznajemy dziedzictwo Warszawy" - Edycja 2008

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w kolejnym cyklu spotkań z dziedzictwem Warszawy.

Odkryj na nowo najciekawsze zakątki Twojego miasta. W trakcie wędrówek poznasz dziedzictwo kulturowe Warszawy - zabytki, historię, tradycje, obyczaje – najważniejsze momenty w dziejach miasta i miejsca z nimi związane, obyczajowość w dawnych wiekach, tradycje historyczne, kulturowe i artystyczne Warszawy. Odwiedzisz miejsca związane z wybitnymi osobistościami, poznasz dzieła przez nich pozostawione. Dowiesz się, jak kształtowała się przestrzeń publiczna Warszawy na przestrzeni wieków, jak rozwijały się poszczególne dzielnice. Poznasz wielokulturowość Warszawy – jej przejawy w religii, sztuce, obyczajowości, kulturze.

Co proponujemy:

๑ wędrówki z przewodnikiem szlakiem historycznych miejsc, zabytków itp.
๑ plenery artystyczne przy wybranych obiektach zabytkowych
๑ konkursy (fotograficzne, malarskie, konkurs na artykuł prasowy związany z ochroną dziedzictwa kulturowego miasta) NAGRODY!!

Projekt powstaje przy współpracy finansowej
Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy

Patroni medialni