Zacisze gwiazd

"Zacisze gwiazd"

DATA WYDARZENIA:  25.08.2018 (sobota); godz. 11.00

MIEJSCE SPOTKANIA: Skwer Grzegorza Ciechowskiego

Pomimo, że Zacisze nie posiada zbyt wielu cennych zabytków kultury materialnej, należy niewątpliwie do tych części Warszawy, które ze względu na swój unikatowy - można rzec sielski charakter, przyciągają rzesze osadników. Bliskość Lasu Bródnowskiego zachęca do spacerów na świeżym powietrzu; doskonała lokalizacja i łączność z innymi rejonami stolicy sprawia, że chętnie się tu wraca…

Nie bez przyczyny warszawskie Zacisze upodobali sobie współcześni artyści, ludzie kultury czy sztuki. Podążając szlakiem znanych mieszkańców Zacisza, przypomnimy sobie sylwetki i dokonania takich sław jak Alicja Majewska, Grzegorz Ciechowski, Paweł Althamer, Jacek Bończyk i in.

Udział w spacerze jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Projekt: „Targówek nieodkryty! Cykl wakacyjnych wędrówek po dzielnicy. Edycja II” jest współfinansowany ze środków Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.