Spacer wirtualny śladami zbrodni na Pradze/ Virtual Tour Site of Tracing the Crimes in Praga
Odkrywanie kart historii warszawskiej Pragi/ Discovering the Episodes in the Past of the Warsaw District of Praga

W ramach projektu zrealizowany został wirtualny spacery po miejscach (oraz piwnicach do którym udało nam się dotrzeć) w których  funkcjonowało NKWD i UB m. in. przy ul. 11 Listopada , ul. Strzeleckiej, ul. Środkowej.  Część miejsc została zachowana, część już nie istnieje jak choćby przy Strzeleckiej 11/12, gdzie istniały koszary funkcjonariuszy NKWD, dawne więzienie „Toledo” więzienie „Toledo” (róg ulic Namysłowskiej i 11 Listopada).
Wirtualny spacer dostępny jest w dwóch wersjach językowych.

Obecnie przy ulicy Strzeleckiej 8 prowadzone są działania związane z wpisaniem do rejestru zabytków zabytkowych piwnic. Więcej o tym jakie podejmowane są działania można przeczytać pod adresem: http://warszawawpigulce.pl/?p=2316.

Zapraszamy do obejrzenia spaceru: