fundacja hereditas Spotkania z Zabytkami Spotkania z Zabytkami
Zarząd | Sprawozdania | Statut 
fundacja hereditas

ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Śladami Stanisława Kostki Potockiego... Gucin i kościół św. Katarzyny
Zapraszamy serdecznie na bezpłatny spacer pt. "Śladami Stanisława Kostki Potockiego... Gucin i kościół św. Katarzyny". Projekt adresowany jest do mieszkańców Warszawy, pasjonatów jej historii i kultury. Hrabia Potocki ostatnie lata swego życia najchętniej spędzał w posiadłości w Gucinie, gdzie przyjmował przyjaciół i poświęcał się pracy naukowej. Na malowniczej skarpie w sąsiedztwie prastarego kościoła św. Katarzyny, rozciągają się obecnie pozostałości zdewastowanej i nieco zapomnianej rezydencji...
Termin i miejsce spotkania:
28 września 2013 (sobota), godz. 11.00
ul. Fosa 17, przed wejściem do kościoła Prowadzi Piotr Sypczuk
Projekt pod patronatem Fundacji HEREDITAS przygotowano w ramach stypendium dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami w Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.


Wspomnienie o Jacku Kowalewskim - przewodniku miejskim
Na swoją ostatnią wycieczkę odszedł przewodnik Jacek Kowalewski, nasz serdeczny Przyjaciel, piękny i dobry Człowiek. Na zielonych pastwiskach nie braknie Mu niczego, ale my, na ziemi, zostaliśmy w wielkim smutku i nie możemy pogodzić się z tą stratą.
--czytaj więcej--


"Śladami Stanisława Kostki Potockiego... ogrody wilanowskie"
Zapraszamy serdecznie na bezpłatny spacer pt. „Śladami Stanisława Kostki Potockiego... ogrody wilanowskie” prowadzony przez Piotra Sypczuka. Projekt adresowany jest do mieszkańców Warszawy, którzy wykazują zainteresowanie historią i kulturą naszego miasta. Hrabia Potocki to jedna z najznamienitszych osobistości doby Oświecenia, współtwórca Konstytucji 3 maja, minister oświaty, kolekcjoner, archeolog i historyk sztuki. Jego wybitne osiągnięcia na polu sztuki ogrodowej wywarły trwałe piętno na krajobrazie kulturowym stolicy, gdzie do dziś możemy podziwiać utworzone przez niego rezydencje w Rozkoszy (Ursynowie), Natolinie, Morysinie czy Gucinie. Jednak największy rozgłos przyniosły hrabiemu ogrody wilanowskie, które upiększał i rozbudowywał przez przeszło dwie dekady.
Termin i miejsce spotkania:
14 września 2013 (sobota), godz. 11.00
ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, przed bramą Muzeum Pałac w Wilanowie
UWAGA: obowiązuje bilet wstępu do ogrodów (normalny 5 zł, ulgowy 3 zł)
Projekt pod patronatem Fundacji HEREDITAS przygotowano w ramach stypendium dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami w Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.


Gra miejska
Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież do udziału w grze miejskiej pt. "Z warszawskiego Powiśla rodem" poświęconej prezydentowi Stefanowi Starzyńskiemu w 120 rocznicę urodzin.
Gra odbędzie się w najbliższą sobotę 7 września o godz. 10:00
Miejsce: róg ul. Dobrej i ul. Tamka
Zapraszamy!
Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu z m. st. WarszawaNa poligonie awangardy - perełki architektury Ursynowa
Termin: 31 sierpnia 2013 r. (sobota), godz. 11.00
Zbiórka: róg ul. Puławskiej i ul. Pileckiego
Uwaga! Proszę wziąć ze sobą bilety komunikacji miejskiej, ponieważ obiekty są od siebie oddalone i szykuje się kilka przejazdów.
Udział bezpłatny. Spacer odbywa się w ramach projektu realizowanego przez Fundację Hereditas pt. "Od pałacyków na Skarpie po wielką płytę. Spacerkiem po Ursynowie" współfinansowanego przez Urząd Dzielnicy Ursynów.


12[3] 4567891011121314151617181920212223242526272829303132